PARK SOBIESKIEGO

Przepiękny las w sercu miasta, a w sercu tego lasu my- Harcówka 🙂 W Parku Sobieskiego można pograć w tenisa na kaskadowo położonych kortach, zadbać o swoje drogi oddechowe przy Tężni Solankowej, a w niedalekiej przyszłości również podziwiać panoramę miasta z Wieży Widokowej. Oczywiście po tych wszystkich atrakcjach zapraszamy na coś pysznego.

odległość: 0km

mapa

Park Sobieskiego atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

ZAMEK KSIĄŻ

Malowniczo położony, trzeci co do wielkości  zamek w Polsce fascynuje swoją architekturą oraz historią. Warte odwiedzenia są również tajemnicze podziemia zamku. Nieopodal znajduje się słynna Stadnina Ogierów Książ, w której prowadzi się hodowlę koni rasy śląskiej. Kupując bilet wstępu na Zamek Książ w cenie jest również zwiedzanie jednej  z najstarszych w kraju Palmiarni.

odległość: 11km

strona internetowa

mapa

Zamek Książ atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska / Marcin Jagiellicz

Stara Kopalnia atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska

STARA KOPALNIA

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia to wyjątkowa atrakcja turystyki przemysłowej. Obecnie znajdują się tam: Muzeum Przemysłu i Techniki, Galeria Sztuki Współczesnej oraz Centrum Ceramiki Unikatowej.

odległość: 1,7km

strona internetowa

mapa

Muzeum Porcelany atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska

MUZEUM PORCELANY

Siedziba muzeum znajduje się w zabytkowym pałacu Albertich. Kolekcja obejmuje unikatowe zbiory podzielone na trzy działy: ceramiki, sztuki oraz historii miasta i regionu.

odległość: 1,1km

strona internetowa

mapa

Pałac Czettritzów atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska

Pałac Czettritzów

W zabytkowym pałacu  wybudowanym przez rodzinę von Czettritz znajduje się obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa. Budynek mieści się na terenie niewielkiego, lecz urokliwego parku. 

odległość: 1,4km

mapa

ŚRÓDMIEŚCIE

Spacerując urokliwymi uliczkami centrum miasta, można podziwiać wysokiej klasy architekturę. Do najciekawszych zabytków i miejsc zaliczają się: najstarsza budowla Wałbrzycha- Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, Rynek, plac Magistracki z Ratuszem, plac Teatralny, Kolegiata pw Najświętszej Maryi Panny Bolesnej Aniołów Stróżów.

odległość: 0,7km

mapa

Śródmieście atrakcja restauracji Harcówka w Wałbrzychu

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska

Mauzoleum

Owiana tajemnicą i budząca kontrowersje budowla jest bardzo ciekawa pod względem architektonicznym i historycznym. Krąży wiele legend o związku tego miejsca z ideologią nazistowską. Nietypowy klimat tworzy także usytuowanie mauzoleum w środku lasu.

odległość: 1,6km

mapa

foto – LOT Aglomeracja Wałbrzyska

schronisko PTTK Andrzejówka

ANDRZEJÓWKA

Schronisko PTTK „Andrzejówka” jest położone na Przełęczy Trzech Dolin, pod szczytem Waligóry (936m n.p.m.). Przebiega tam wiele szlaków pieszych i rowerowych, szlak konny i narciarski. Restauracja w „Andrzejówce” serwuje pyszne, domowe jedzenie.

odległość: 11km

strona internetowa

mapa

SZLAK NIEBIESKI

To jeden z najciekawszych szlaków pieszych na terenie Wałbrzycha. Rozpoczyna się w centrum miasta przy ul. A. Wajdy. Szlak jest długi, trudny i wymaga kondycji. Prowadzi on m.in grzbietami szczytów gór Wałbrzyskich, Kamiennych, skrajem Zaworów przechodzi w obniżenie Bramy Lubawskiej by Lasockim Grzbietem Karkonoszy wspiąć się na Przełęcz Okraj, obejść szczyt Śnieżki i zejść do Białego Jaru w Karpaczu.

Całkowita długość szlaku: 94 km
Całkowity czas przejścia: 30 godz 40 min
Przewyższenia: ponad 4120 m !!

mapa